Logo Ruckl Crystal

RÜCKL CRYSTAL se svou sklárnou v Nižboru je rodinnou akciovou společností, jejíž kořeny sahají do dávné sklářské české historie. Rod Rücklů je zaznamenán v roce 1704 jménem Sebastián Rückl ve sklářské huti Zlatá studna v Kašperskýh horách na Šumavě. Jeho přímý potomek sklář Jan Rückl narozen v roce 1809 pak v roce 1846 založil svou huť v Cyranově Wostrově a položil tak základy dnešní sklářské společnosti.
V současnosti je sklárna středně velkou společností, která má 170 zaměstnanců. Její sortiment tvoří výrobky z 24% olovnatého křišťálu vyráběné výhradně ruční technologií a to jak v hutním zpracování foukáním do dřevěných bukových forem, tak i broušením, leštěním, matováním, pískováním a malováním. Sklárna je orientovaná na zakázkovou výrobu a své zboží vyváží dnes již do mnoha zemí světa. K významným zahraničním zákazníkům patří trhy Japonska, USA, země Blízkého a Středního východu, Ruska a Číny.
Výrobky firmy pronikají i do světa vrcholového sportu jako trofeje pro vítěze prestižních turnajů v tenise, golfu, dostihovém a motoristickém sportu apod., ale i do světa kultury a filmové tvorby a to v podobě prestižních ocenění TRILOBIT, CZECH PRESS PHOTO, ZLATÁ PRAHA, STAR DANCE a pod.
Vysoká kvalita zpracování a úroveň designu unikátních výrobků napomohla tomu, že se nižborský křišťál dostal formou vládních darů do rukou světově významných osobností jako je exprezident USA Bill Clinton, švédská královská rodina, nizozemská královna Beatrix, papežové Jan Pavel II. a Benedikt XVI., anglická královna Alžběta II. a americký finančník a filantrop Georgie Soros a další.
Firma průběžně inovuje svůj sortiment, spolupracuje nejen se svými, ale i s externími sklářskými výtvarníky, sklářskými školami technického i uměleckého zaměření a své investiční aktivity směruje především do zpracovatelských technologií s cílem efektivního využití práce svých sklářů, brusičů i ostatních svých sklářských odborníků. Firma je také řádným členem světové asociace výrobců olovnatého křišťálu ICF se sídlem v USA.

více na www.ruckl.cz

Ruckl Crystal