Logo Cesty skla

CENTRUM SKLÁŘSKÉHO UMĚNÍ,
HUŤ FRANTIŠEK V SÁZAVĚ


Umění pomáhá uchovávat naši kulturu, tradice a zvyky, umožňuje nám posouvat hranice zručnosti i poznání. Zvyšuje naši prestiž v zahraničí. Obohacuje náš život, baví nás, slouží nám. Uchovávejme sklářské umění, naše rodinné stříbro! Nechceme dopustit, aby sklářské umění zaniklo a aby se tradiční techniky předváděly jen ve skanzenech.

V Centru sklářského umění, Huti František v Sázavě prezentujeme sbírku skla IGS (International Glass Symposium), orientovanou na současnou sklářskou tvorbu. Pořádáme sklářské kurzy a mezinárodní rezidenční pobyty pro širokou veřejnost včetně odborných vzdělávacích programů přizpůsobených všem věkovým kategoriím.

Sklářským výtvarníkům, uměleckým řemeslníkům a odborným pedagogům poskytujeme v Centru sklářského umění možnosti pro jejich lektorskou a mentorskou činnost, využití technických zařízení centra pro prezentaci jejich děl a pro jejich aktivní účast na diskuzích, přednáškách a konferencích.

Významnou součástí Centra sklářského umění je orientace na základní školy s cílem probudit zájem žáků o sklářské řemeslo a na propagaci současných sklářských škol.

Více o Sklářských kurzech a rezidenčních pobytech:
www.cestyskla.wordpress.com

více na www.cestyskla.cz

Cesty skla